اپاانا
حرف را باید زد /درد را باید گفت / سخن از جور من و جور تو نیست / سخن از متلاشی شدن یک دوستی ست/ وعبث بودن پندار سرورآور مهر 
نويسندگان
پيوندهای روزانه

در 9 آوریل 1948 تروریست های یهودی (( ایرگون زوای لعومی)) و دسته ((اشترن)) 254 عرب قتل عام کردند. مردان در ده نبودند و در خارج از آن کار می کردند. وقتی یهودیان به ده وارد شدند تنها با کودکان و زنان روبه رو شدند . آنها پس از کشتار فجیع آنان یکصد و پنجاه زن و کودکی را که جان به در برده بودند برهنه کردند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٠/٧/۳٠ ] [ ٧:٠٠ ‎ق.ظ ] [ زیتون سرخ ]

تا سال 1296هجری شمسی(1917میلادی) یهودیان تنها 650کیلومتر مربع از 27هزار کیلومتر مربع مساحت کل فلسطین را در مالکیت خود داشتند. در این سال با شکست دولت عثمانی در جنگ جهانی اول انگلستان سرزمین فلسطین را اشغال کرد.و طی اعلامیه ای (اعلامیه بالفور)به صهیونیست ها اجازه داد که در فلسطین (کانون ملی یهود)ایجاد کنندو یهودیان غیر فلسطینی را به سکونت در زمین های سلطنتی متعلق به دولت شکست خورده عثمانی تشویق کرد.

از ان تاریخ به بعد اشغال گران انگلیسی با وضع انواع و اقسام قوانین و شرایط را برای اشغال زمین ها ساختمان ها و باغات فلسطینی توسط یهودیان فراهم کردند.

رقمی در حدود597کیلومتر مربع توسط خود دولت بریتانیا به طور رایگان یا به قیمت ارزان در اختیار آژانس یهود و شرکت های صهیونیستی قرار گرفت .

678کیلومتر مربع نیز توسط خانواده ها ی عرب غیر فلسطینی به یهودیان فروخته شد .

68کیلومتر مربع نیز به دستور وزیر مختار انگلیس توسط یهودیان به زور از فلسطینی ها گرفته شد.

به هر حال در میان ملت فلسطین کم دیده شده کسانی که زمین ها ی خودشان را فروخته باشند. ان دسته قلیل که زمین های خود را فروختند اکثرا نه با رضایت بلکه بر اثر شرایط به وجود امده از قوانین انگلیس در مورد کشاورزان فلسطینی مجبور به فروش زمین های خود شدند. مثلا بعد از برداشت محصول (هربرت ساموئل)حاکم منصوب انگلیسی ها که خود یهودی و از سران صهیونیسم بود ناگهان صادرات گندم و زیتون را ممنون اعلام کرد . در نتیجه کشاورزان از پرداخت مالیات به دولت که خیلی سنگین بودبر نمی امدند به همین دلیل دولت زمین ها را مصادره می کرد.

با این حال جمع ارقام زمین های واگذار شده (با احتساب زمین های قبلی یهود)در زمان سلطه انگلیس تقریبا به 2هزار کیلومتر مربع رسید که در مقایسه با 27هزار مساحت کل فلسطین فقط7/7درصداست .

این بدان معناست که فقط چیزی حدود5/2درصد از زمین های فلسطین به صهیونیست ها فروخته شده .

 

[ ۱۳٩٠/٧/٢٠ ] [ ٩:۳٥ ‎ق.ظ ] [ زیتون سرخ ]

63 سال از فتنه ای می گذرد که مسبب اصلی تمام جنگ ها و خونریزی ها و چپاول های امپریالیسم جهانی در منطقه عربی و اسلامی است. در این مدت نطفه ای به نام اسرائیل در خاور میانه شکل گرفت که به کشتار و اوارگی فلسطینی ها منجر شد. تجربه نشان می دهد که مقاومت تنها گزینه برای آزادی فلسطین است. راه حل نهایی بازپس گیری مناطق اشغالی و گرفتن حقوق مشروع فلسطینیان مقاومت است .

طرحی که محمود عباس به سازمان ملل ارائه داده است گواه بر این ادعاست که تشکیلات خودگردان و سازمان فتح به این نتیجه رسیده اند که مذاکره و سازش بی نتیجه است.

اگر طرح تشکیل کشور فلسطین در سازمان ملل رای بیاورد عملا تنها 22%از سرزمین تاریخی فلسطین را به انها می دهند آن هم در هوا نه در زمین!!!!!!

چون تمام این مناطق با شهرک نشینی محاصره شده . پس تشکیل این دولت با22% عملا قابل اجرا نیست.

جالب این است که بسیاری از فلسطینی ها با این طرح موافق نیستند چون کل این سرزمین مال آنها است .

به نظر من باید طرحی ارائه شود که اسرائیل از خاورمیانه بیرون برود تا فلسطین یک دولت آزاد باشد به دور از هر موجود کثیف مانند اسرائیل

به امید پیروزی به امید آزادی..............

[ ۱۳٩٠/٧/۱۸ ] [ ۱:۱۳ ‎ب.ظ ] [ زیتون سرخ ]

سلام دوستان

یکی از دوستانم در نظراتی که برای من نوشته که من هم از او خیلی ممنونم گفته ما کشورمان خیلی مشکلات داره به جای این مطالب در مورد مشکلات جوونها بنویسیم و در مورد جوان های خودمون حرف بزنیم .

البته من این جور حرف ها را زیاد شنیدم اما فکر کردم که لازم هست یک توضیح کوتاه بدهم.

اتفاقا من هم بیشتر از همه خودم و کشورم رو دوست دارم و از عرب ها متنفرم.

اما گاهی باید به یک شکل دیگر نگاه کرد (همون قضیه چشم ها را باید شست)

ازادی فلسطین یعنی ازادی همه و اسارتش یعنی اسارت همه.

اگر به پرچم اسرائیل دقت کرده با شید معنی اون دو خط ابی که بالا و پایین ان هست یعنی از نیل تا فرات مال اسرائیل هست.

قبل از انقلاب برای ایجاد یک مکان برای رژیم اسرائیل چند گزینه بود که یکی از انها ایران بود.تازه می دونی فرمان اصلی جنگ عراق با ایران را یک صهیونیست اعلام کرد. پس جای شکی نمی مونه که این موجود کثیف دشمن کل دنیا ست.

دوستان من اسرائیل امروز تمام مراکز اصلی دنیا را تصاحب کرده از ماهواره گرفته تا مارک ها و برندها. من دوست دارم کشورم قدرت مند ترین کشور دنیا باشه تا بتونه صلح واقعی رو برقرار کنه پس برای همین باید دشمنم رو بشناسم و با حمایت کردن از هر کسی که زیر بار زور این زژیم باشد اون رو تضعیف کنم.چون به این حرف ایمان دارم که برای  پاکسازی کل دنیا و دنیایی با تمام خوبی ها باید تمام صهیونیسم ها از پیر و جوون تا  بچه هاشون روباید کشت .چون یکی از ارزو های اونها مردن تمام مسلمانان است.

و من هم از شرافت و انسانیت حرف می زنم از عشق از زندگی که مال تمام مردم دنیاست و موافق خودخواهی نیستم که فقط خودم را ببینم این رو پیغمبرم بهم یاد داده که با یک سیاه پوست هم سفره شو به یک غلام احترام بذار تا عاشق اسلام بشه هرچند که اطرافیانت بیشتر از همه احتیاج به هدایت دارند.

ما اگر واقعا دلمون برای جوونها مون می سوخت به جای این همه فساد مالی و این همه میدون دادن به شبکه های ماهواره ای از بچه های بالا گرفته تا خود مردممون که اعتماد به نفسشون رو از دست دادن و غرب زدگی رو به راحتی می شه تو یه خیلی از زندگی های حتی مذهبی احساس کرد و وبلاگ هایی که بوی نا امیدی و شکست عشقی می دهدو هیچ پیام جالبی نداردوهمه و همه این را می گوید که یکبار دیگر باید نگاه کنیم و فکر کنیم.

اگر همه این هارو بی خیال شیم فقط یه مطلب می مونه اونم اینه که پیامبر فرمودند( اگر کسی احتیاج به کمک داشت و تو می تونستی به اون کمک کنی ولی این کار رو نکردی مسلمان از دنیا نمی ری) من با نوشتن توی این وب می تونم کمک کوچیکی بکنم پس هیچ وقت این شانس رو از دست نمی دم.به امید پیروزی و ازادی

[ ۱۳٩٠/٧/۱٦ ] [ ٧:۳٩ ‎ق.ظ ] [ زیتون سرخ ]

مسیحیت صهیونیستی در اسرائیل

مسیحیان صهیونیست خود را مدافع یهودیان و به خصوص اسرائیل می دانند. آنها از سیاستهای اسرائیل، چه خوب و چه بد حمایت می کنند. این حمایت، ضدیت با افراد منتقد و دشمن اسرائیل را هم شامل می شود . در نتیجه، اکثر آنها هیچگونه احساس غم خوارانه ای نسبت به فلسطینیان ندارند و مخالف هرگونه راه حل صلح طلبانه که ممکن است منجر به ملی شدن فلسطین شود هستند. از نظر آنها، خداوند این سرزمین را به یهودیان بخشیده. فلسطینیان محلی، متجاوز شناخته شده و هیچ حقی در سرزمین موعود ندارند. مسیحیان صهیونیست برای توجیه موقعیت خود، به کتاب مقدس استناد می کنند. دکتر استفان سایزر، در رساله خود به نام مسیحیت صهیونیستی و اثر شدید آن بر عدالت، دسته بندی متعددی از رفتارهایی که توسط مسیحیان صهیونیستی به عنوان دوستان حقیقی اسرائیل تعریف شده مشخص می کند:

1ـ تشویق و دلگرمی در گفت وگوهای یهودیان و مسیحیان؛

2ـ مقابله با افکار ضد یهودی؛

3ـ آموزش با نگرش به ریشه های یهودی دین مسیح(ع)؛

4ـ اقدامات بشردوستانه در میان پناهندگان یهودی؛

5ـ مخالفت با مقامات یهودی میانه رو که تلاش می کنند، برای آرامش در سرزمین، مصالحه کنند؛

6ـ سوء استفاده از مسیحیت برای توجیه اعمال ضد حقوق بشر؛

7ـ طرح آخرالزمان کتاب مقدس به عنوان پیشگوییهایی که در معرض تبدیل شدن به واقعیت هستند.

[ ۱۳٩٠/٧/۱٢ ] [ ۱٠:٤۸ ‎ب.ظ ] [ زیتون سرخ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

چه کسی می دونه مار ها کی دم خودشون رو گاز می گیرند ؟ چه کسی می دونه موش های کثیف کی می خوابند؟ اما من یه چیزی رو مطمئن هستم که یه روز ا خورشید مثل همیشه همرو گرم می کنه !!!
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
RSS Feed

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً

خدمات وبلاگ نویسان جوان

خدمات وبلاگ نویسان جوان

چت روم

فروش بک لینک طراحی سایت