اپاانا
حرف را باید زد /درد را باید گفت / سخن از جور من و جور تو نیست / سخن از متلاشی شدن یک دوستی ست/ وعبث بودن پندار سرورآور مهر 
نويسندگان
پيوندهای روزانه

تا سال 1296هجری شمسی(1917میلادی) یهودیان تنها 650کیلومتر مربع از 27هزار کیلومتر مربع مساحت کل فلسطین را در مالکیت خود داشتند. در این سال با شکست دولت عثمانی در جنگ جهانی اول انگلستان سرزمین فلسطین را اشغال کرد.و طی اعلامیه ای (اعلامیه بالفور)به صهیونیست ها اجازه داد که در فلسطین (کانون ملی یهود)ایجاد کنندو یهودیان غیر فلسطینی را به سکونت در زمین های سلطنتی متعلق به دولت شکست خورده عثمانی تشویق کرد.

از ان تاریخ به بعد اشغال گران انگلیسی با وضع انواع و اقسام قوانین و شرایط را برای اشغال زمین ها ساختمان ها و باغات فلسطینی توسط یهودیان فراهم کردند.

رقمی در حدود597کیلومتر مربع توسط خود دولت بریتانیا به طور رایگان یا به قیمت ارزان در اختیار آژانس یهود و شرکت های صهیونیستی قرار گرفت .

678کیلومتر مربع نیز توسط خانواده ها ی عرب غیر فلسطینی به یهودیان فروخته شد .

68کیلومتر مربع نیز به دستور وزیر مختار انگلیس توسط یهودیان به زور از فلسطینی ها گرفته شد.

به هر حال در میان ملت فلسطین کم دیده شده کسانی که زمین ها ی خودشان را فروخته باشند. ان دسته قلیل که زمین های خود را فروختند اکثرا نه با رضایت بلکه بر اثر شرایط به وجود امده از قوانین انگلیس در مورد کشاورزان فلسطینی مجبور به فروش زمین های خود شدند. مثلا بعد از برداشت محصول (هربرت ساموئل)حاکم منصوب انگلیسی ها که خود یهودی و از سران صهیونیسم بود ناگهان صادرات گندم و زیتون را ممنون اعلام کرد . در نتیجه کشاورزان از پرداخت مالیات به دولت که خیلی سنگین بودبر نمی امدند به همین دلیل دولت زمین ها را مصادره می کرد.

با این حال جمع ارقام زمین های واگذار شده (با احتساب زمین های قبلی یهود)در زمان سلطه انگلیس تقریبا به 2هزار کیلومتر مربع رسید که در مقایسه با 27هزار مساحت کل فلسطین فقط7/7درصداست .

این بدان معناست که فقط چیزی حدود5/2درصد از زمین های فلسطین به صهیونیست ها فروخته شده .

 

[ ۱۳٩٠/٧/٢٠ ] [ ٩:۳٥ ‎ق.ظ ] [ زیتون سرخ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

چه کسی می دونه مار ها کی دم خودشون رو گاز می گیرند ؟ چه کسی می دونه موش های کثیف کی می خوابند؟ اما من یه چیزی رو مطمئن هستم که یه روز ا خورشید مثل همیشه همرو گرم می کنه !!!
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
RSS Feed

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً

خدمات وبلاگ نویسان جوان

خدمات وبلاگ نویسان جوان

چت روم

فروش بک لینک طراحی سایت