یهود در قرآن

 1. 1.      در قرآن به طور مکرر بر این موضوع تاکید می شود که یهودیان عده کثیری از انبیاء الهی را به ناحق کشتند و عده ای دیگر را تکذیب کردند.
  در آیه(87 و 88 )سوره بقره خداوند اینچنین میفرماید : آیا هر پیامبری که از جانب خدا اوامری را بر خلاف هوای نفس شما آورد از حکمش سر پیچیده و از راه حسد گروهی را تکذیب می کنید و جمعی را به قتل می رسانید . آن گروه گمراه به تمسخر به پیامبران گفتند : دلهای ما در حجاب غفلت است . چیزی از سخنان شما نمی فهمد. چنین نیست . بلکه خدا بر آنها لعن و غضب فرمود زیرا کافر شدند و در میان آنان اهل ایمان بسیار اندک بود. و در تورات خود یهود صفات ناروا و اعمال زشت را به پیامبران نسبت می دهند که نص تحریف شده تورات است و به عنوان سندی قابل استناد !

  ربا خواری و رشوه دادن
  ربا خواری عملی است که اختصاصاً به یهودیان منتسب است که خود آنها معرف این امر هستند ربا نسبت به غیر یهودی را عمل حرامی نمی دانند . و ده فرمان حضرت موسی ( علیه السلام ) را تنها مختص یهودیان دانسته و سایر اقوام و ملل را از آن جدا می نمایند ( نظام بانکداری کنونی ریشه در تفکرات یهودی مبانی اقتصادی یهودی دارد که ربا نیز در آن وارد شده است . ) و می گویند هر عمل زشتی نسبت به هم کیش خود نادرست است و در مورد سایرین رواست . با توجه به اینکه در اسلام و مسیحیت کاتولیک این امر ؛ امر قبیحی بود . با ظهور پروتستانیزم در قرن 16 که دین را رابطه ای شخصی تعریف می کند و نادرستی عمل ربا و بسیاری از قواعد الهی را رد می کند.یهودیان بسیاری به این امر مسلک وارد شدند و از آن استقبال کردند .
  ماکس وِبِر در کتاب پروتستانیزم و مناسبت های اقتصادی به نقش پروتستان در اقتصاد می پردازد حال آنکه ورنر سُمبارت نویسنده یهودی آلمانی در سال 1911 در جواب ماکس وبر در کتاب یهودیان و حیات اقتصادی مدرن؛ در مورد اقتصاد یهودیان و ربا خواری بسیار فنی بحث می کند و توضیح می دهد که ربا خواری 2 تا 3 هزار سال از تخصص یهودیان بوده است و عنوان می کند که پروتستانی که ماکس وبر آن را بیان می کند در حقیقت ریشه در یهود و تفکر یهودی دارد و می گوید ربا خواری یک تفکر و اندیشه کاملاً یهودی است ( که حمید عنایت در کتاب سوسیالیزم و انقلاب مصر به ورنر سُمبارت اشاره می کند و دکتر عبدالله شهبازی نیز در مجموعه 5 جلدی زرسالاران یهودی و پارسی یک کتاب را کامل به بحث در مورد اقتصاد یهودیان و جایگاه ربا در آن می پردازد . )
  در سند دیگری در کتاب تاریخ یهود در ایران نوشته حبیب لوی ( صهیونیست یهودی الاصل ایرانی ) رشوه دادن یهودیان را بیان می کند که یهودیان برای رسیدن به اهداف خود در ایران از این ضابطه و قاعده استفاده می کردند و ابایی از بیان این موضوع ندارد و همچنین در کتاب « تاریخ قوم من» تالیف «آبا اِبان» مسئله رشوه دادن را در چند جام طرح می کند که این کتاب نیز متعلق به خود یهودیان است .
  قساوت قلب
  قساوت قلب ریشه در نژاد پرستی و تکبر این قوم دارد . یهودیان عمیقاً معتقد هستند که قوم برگزیده خدا هستند و سایر اقوام و ملتها را حیوان و بربر و در درجاتی پایین تر نسبت به خود می دانند . اسرائیل شاهاک استاد دانشگاه شیمی در اورشلیم و رئیس دفتر حقوق بشر در اسرائیل در کتابی تحت عنوان : مذهب من تاریخ دو هزار ساله که براساس آموزه های تلمود و تورات است به صراحت بیان می کند که قوم یهود قوم برتر و سایر اقوام حیوان هستند وی در این کتاب با اشاره به یک سرباز اسرائیلی که 3 فلسطینی را به رگبار بسته و شهید کرده بود می نویسد از وی می پرسند دلیل کشتن این سه نفر چه بود . وی بیان می دارد که می خواسته اسلحه خود را امتحان کند ! و در تحلیل این مطلب می نویسد که ما ( قوم یهود ) قوم برتر بوده و سایر اقوام در خدمت ما گمارده شده اند .
  و در واقعه دیگر که در کنار حرم ابراهیمی رخ داد یک یهودی صهیونیست امریکایی – گلد اشتاین – 30 نفر نمازگزار را کشت و عده کثیری را مجروح و زخمی کرد وی در دادگاهی تبرئه شد و قبرش اکنون زیارتگاه یهودیان است که در آن مکان دعا می خوانند و به قبرش دخیل می بندند ! نژاد پرستی به این معنی یک اندیشه یهودی است که ترویج داده می شود و یهودیان این تفکر و نگاه را پاس داشته و در میان خود گسترش و رواج می دهند که پیامد این نوع نگرش سختی قلب و قساوت است که خداوند در قرآن کریم می فرماید: فقلوبهم فهی کالحجاره او اشد قسوه !
  حتی در تورات بیان شده است : آن هنگام که اسباط ( نوادگان حضرت یعقوب ) به نیل می رسند و حضرت موسی راهی را برای آنان می گشایند گفتند ما از یک راه نمی رویم ! 12 راه برای ما بگشا . حضرت موسی 12 راه گشود و آنها عبور کردند ! و در جایی دیگر با اهانت به حضرت سلیمان پیامبر خود را که بزرگترین حکومت دینی را در طول تاریخ ایجاد کرده بود محکوم می کنند که چرا با ملکه صبا که یهودی نبود ازدواج کرده است !
  یهودیان ده فرمان حضرت موسی را تنها در مورد خود رعایت کرده و آن را ابزاری در جهت تضعیف سایرین مورد استفاده قرار می دهند

 

/ 9 نظر / 86 بازدید
مهرانا

سلام مطلب قالب تاملی است.. کاش یکم خلاصه تر می نوشتین.. ولی بالاخره خوندمش.. قربون قرآن خودمون و کلام آسمانی پروردگار جهانیان که همش بر حقه.. موفق باشی[گل]

هائم

سلام!!! به تظر بنده در بین این قوم دیگه خوبی وجود نداره چون اگر هم بوده با دیدن حقانیت و تکمیلتر بودن ادیان بعدی دیگه یهودی نمیموندن مگر اینکه منافعی در کار باشه!!! الی بود خدا قوت التماس دعا و یا علی...

هائم

سلام!!! به تظر بنده در بین این قوم دیگه خوبی وجود نداره چون اگر هم بوده با دیدن حقانیت و تکمیلتر بودن ادیان بعدی دیگه یهودی نمیموندن مگر اینکه منافعی در کار باشه!!! الی بود خدا قوت التماس دعا و یا علی...

غریب آشنا

مطلب زیبایی بود با اجازه کپیش کردم! دو تا کتاب مقدس گرفتم برا یه مطالعه و تحقیق کامل ان شاء الله[گل][گل][گل]

آمنه

سلام خیلی جالبه چه خوب که اینها رو می نویسی خدا قوت [لبخند]

غریب آشنا

سلام آرزو میکنم تمام غم هایت قربانی شادی هایت شود[لبخند] عیدتون مبارک با صلوات بیاین وبلاگم[نیشخند] اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم[گل][گل][گل]

مهرانا

¤¤¤----- سلامي به لطافت عشق-------¤¤¤ ¤¤¤----- پرواز را به خاطر بسپار پرنده مردني است---- ¤¤¤ ¤¤¤-- به نام دوست که زندگي و زيبايي لايق اوست----- ¤¤¤ ¤¤¤----- در اوج نياز و بي نيازي هيچگاه خدا رو از ياد مبر-----¤¤¤ ¤¤¤-- او در همه لحظه ها در کنار توست کافيست صدايش بزني--¤¤¤ ¤¤¤------ اوست که به هر چيزي حس بودن مي بخشد---¤¤¤ ¤¤¤------- سکوتم سرشار ز فرياد است--------¤¤¤ ¤¤¤-------- سرشار ز شکر و سپاس-------¤¤¤ ¤¤¤------ به کلبه تنهاي هام سر بزن-------¤¤¤ ¤¤¤----- لبت خندون، دلت شاد، زندگي به کام ---¤¤¤ ¤¤¤---- دلت سر شار از عشق به خدا ----¤¤¤ ¤¤¤----- مهرت پايدار------¤¤¤ ¤¤¤-- منتظر قدوم هميشه سبزتم--¤¤¤

آزاده

سلام به روزم و منتظر حضور گرم و نظراتتون هستم