بنی اسرائیلِ گستاخ و قدر نشناس قوم بر گزیده خدا

حضرت موسی همراه بنی اسرائیل شبانه مصر را ترک کرد تا به رود نیل رسیدند.

موسی با عصای خود بر آب زد تا اینکه در میان رود نیل راهی نمایان شد.

حضرت موسی(ع) دستور داد که حرکت کنند و از رود نیل عبور کنند ولی آنها یکصدا گفتند: ما از 12 قبیله هستیم  و هر قبیله رسم و آداب خودش را دارد و ما نمی توانیم از یک راه عبور کنیم باید راه به 12 قسمت تقسیم شود.

موسی به اذن خدا دریا را به 12 قسمت تقسیم کرد . اما بنی اسرائیل جلو نرفت و گفت  بعضی از ما با هم خویشاوند و آشنا هستیم ممکن است بخواهیم با هم صحبت کنیم و یا همدیگر را ببینیم در میان راه برایمان پنجره هایی قرار بده .

حضرت موسی به اذن خدا چنین کرد اما باز حرکت نکردند و گفتند ما با پاهای برهنه چگونه بر روی زمینی که رطوبت دارد پای بگذاریم باید دستور دهی تا زمین خشک شود و حضرت موسی به اذن خدا چنین کرد و کف دریا خشک شد .

ولی باز بنی اسرائیل حرکت نکرد و در این هنگام بود که بی ادبی و قدر ناشناسی را به اوج خود رساند و گفت تو ما را آواره کردی و به اینجا آوردی اکنون می خواهی ما را در دریا غرق کنی و تمام اموال و ثروت های ما را به تصرف خویش در آوری .

اما حضرت موسی(ع) با لبخندتلخی که داشت جلو تر از همه پا در رود نیل گذاشت تا هیچ ایهامی برای آنان نباشد و جلو تر از همه پیش قدم شد .

این تکه ای کوچک از گستاخی و بی شرمی و هر صفت غیر انسانی بنی اسرائیل بود.

ادامه دارد             

/ 13 نظر / 46 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهرانا

سلام همه چیز خوبه گاهی... گاهی که خودت هم خوبی... اما خدات خیلی خیلی خوبه... کرکره رو میدم بالا میگم بسم الله... ✾◕ ‿ ◕✾ آپم... منتظر حضور پرمهرت هستم..

مهرانا

من حسینم که جهان واله و حیران من است ابر و باد و مه و خورشید به فرمان من است جد من احمد مختار قریشی نسب است پدرم حیدر کرار امیر عرب است مادرم فاطمه خود خلقت جهان را سبب است من حسینم ضربان دل من یا زهراست نقش دیوار و در منزل من یا زهراست ----------------------------------------------------- سلام دوست عزیز تسلیت این ایام بر شما

مریم

[گل]یقین دارم ز قرآن سر بریدند هم از دین هم ز ایمان سر بریدند اگر چه آب مهر مادرت بود تورا با کام عطشان سر بریدند .ولیّ کبریا را سر بریدند امام اولیا را سر بریدند گواهی می دهم با کشتن تو تمام انبیا را سر بریدند التماس دعا

آمنه

سلام عزاداری ها قبول التماس دعا

پرستو

سلام ممنونم از محبتتون [گل] با چه اسمی لینکتون کنم؟؟؟

غریب آشنا

سلام کی می خواد قصه دردناک یه دختربچه سه ساله رو بشنوه!!![سوال] [گل]

هائم

:عاشورا هر روز در کربلای دلمان اتفاق می افتد. کوشش کنیم حسین دل، به دست یزید نفس، تشنه لب شهید نشود . . . التماس دعا...

جمعه ی سبز

جمعه ی سبز (وبلاگ پایگاه فرهنگی و مذهبی ولی عصر (عج))، با پستی ویژه (بهترین پیام های ارسالی پایگاه در سال 91 از نگاه اعضا و...) به روز شد. منتظر حضور و نظرات شما هستیم.